Вівторок, 22.05.2018, 08:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » Джерело ідей » Для батьків

Правила поведінки з домашніми, дикими та бездомними тваринами

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ДИКИМИ ТА БЕЗДОМНИМИ ТВАРИНАМИ

 

     Якщо ти раптом на вулиці зустрівся з незнайомою твариною чи комахою, не наближайся і не намагайся торкнутися незнайомої тваринки. Ти можеш її налякати, а вона у відповідь може завдати тобі шкоди: вдарити або ж укусити.

     Памятай, що особливо кольорово-яскраві комахи привертають до себе увагу своїм забарвленням, і спокусливі малюки тягнуться взяти їх у руки, щоб роздивитися. Це небезпечно! Оскільки багато з них є отруйними видами.

     Якщо ти зустрів на вулиці незнайому собаку чи зграю собак, і вони дивляться у твій бік, перше, що треба зробити – не рухайся у бік тварин. Головне, не панікуй, не зли тварин і різко не втікай. Цим ти можеш роздратувати собак і вони поженуться за тобою. Намагайся обережно йти у протилежний бік або залізти на дерево чи сховатися.

     Зупинись. Затамуй подих. Зберігай спокій.

Не наближайся, не торкайся звіра, яким би гарним він тобі не здавсяУ разі особливої небезпеки спробуй знайти укриття (високе дерево)Поклич на допомогу.

ЗАПАМЯТАЙ!

     Зграї бродячих собак та котів набагато небезпечніше від диких тварин.

     Якщо собака напав на вас, відбивайтеся від нього тим, що є під руками: каменем, палицею, портфелем. Намагайтеся вдарити його по носі. Ніс – найуразливіше місце собаки. Якщо вас укусили собака або кішка, відразу ж скажіть про це батькам, щоб вони негайно відвели вас до лікаря. Не чіпайте бездомних собак і кішок. Від кішок і собак людям передаються хвороби: лишаї, короста, сказ.

ЦЕ ВРАЖАЄ!

     Зараз ученим відомо понад 150 заразних хвороб, спільних для людини і тварин. При цьому близько 100 з них виявлено в домашніх тварин. Так що улюблений собака чи кішка цілком можуть нагородити своїх хазяїв якою-небудь неприємною хворобою. Щоб цього не трапилося, треба дотримуватися дуже простих правил, знайомих тобі з раннього дитинства.

Перше і головне – мити руки перед їжею і після гри з тваринами. Ця чудова звичка до чистоти збереже від багатьох неприємностей. У тому числі від глистів, яйця яких часто прилипають до вовни собак і кішок.

     Не варто також дозволяти тварині вилизувати твою тарілку. Навіть якщо після цього тарілку вимити, на ній можуть залишитися мікроби. Наприклад, збудники сальмонельозу – кишкової хвороби, яка передається від собаки до людини. А кішка найчастіше може заразити шкірними хворобами – стригучим лишаєм, дерматитами.

     Домашній тварині треба зробити всі необхідні щеплення – і від чисто «звіриних» хвороб, і від спільних з людиною.

 

Категорія: Для батьків | Додав: 19atevs71 (27.03.2018)
Переглядів: 35 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar