Четвер, 25.04.2024, 01:56
Вітаю Вас, Гість
Головна » Методична скарбничка » Я у світі » Я у світі

Передбачай наслідки своїх вчинків
13.03.2016, 15:54

Тема: Передбачай наслідки своїх вчинків.

Мета:

навчити учнів бути непримиренними до негативних людських учинків. Вчити розв’язувати прогностичні ситуації «Що трапиться, якщо...». Виховувати бажання завжди і в усьому дотримувати норм моральної поведінки.

Обладнання: мультимедійна презентація «Передбачай наслідки…»

Хід уроку:

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальна бесіда

— Кого називають правопорушником?

— Чи є серед дітей порушники законів?

— Як можна назвати дітей, які порушують права інших?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про правопорушення серед дітей.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення вчителя (з мультимедійним супроводом)

— Учені дослідили, що за останні десятиріччя у світі зросла агресія не

тільки між дорослими, а й серед школярів. І як наслідок — кількість жор-

стоких злочинів. По радіо, з екранів телевізора ми бачимо і чуємо, як під-

літки смертельно побили свого однокласника, вчинили крадіжку, вживають

наркотики. Сьогодні в Україні в 11 виховних колоніях утримуються близько

3 тис. неповнолітніх дітей. Більшість із них засуджено за крадіжку, нанесення важких тілесних ушкоджень, убивство. Цей факт поставив усіх перед гострою необхідністю вивчити причини виникнення агресії у дітей.

— Яку дитину можна назвати агресивною?

— Звідки ж беруться агресивні діти?

Найчастіше — це діти із неблагополучних сімей, із психічними захворю-

ваннями, а також діти з низькими моральними якостями.

— Які правопорушення найпоширеніші серед дітей?

2. Робота в групах

— Чому люди порушують права іншої людини? Спробуємо встановити при-

чини правопорушень.

Після обговорення у групах причини правопорушень записують на дошці:

1) погано виховані, низькі моральні якості;

2) жорстокість, агресія;

3) безглузді бажання і вчинки, невміння керувати собою і відповідати за свої

вчинки;

4) неблагополучні сім’ї, діти-сироти, діти вулиці;

5) конфлікти з однолітками;

6) погіршення умов життя;

7) незайнятість дітей;

8) сучасний репертуар дитячих театрів, кіно, мультфільмів.

3. Робота за підручником (с. 115–118)

Робота в парах

Учні читають оповідання «Телефонний тероризм» та виконують завдання

на с. 116.

Потім читають вірш Євгена Бандуренка «Гнатове виправдання» та вико-

нують завдання на с. 118.

— Як Гнат ставився до книги?

— Що ви йому порадите?

4. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в зошиті на с. 31-32

2. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

— Які знання ви отримали на уроці?

— Що таке хуліганство? (Це умисні дії, що грубо порушують громадський

порядок і виражають неповагу до суспільства.)

— Чи були ви коли-небудь свідками хуліганства?

— Чи допускав хтось із вас хуліганські дії щодо інших людей?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 115–118) - перечитати.

Категорія: Я у світі | Додав: Lightning
Переглядів: 3087 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar