Середа, 24.04.2024, 04:20
Вітаю Вас, Гість
Головна » Методична скарбничка » Я у світі » Я у світі

Правопорушення
08.03.2016, 12:48

Мета:

продовжити знайомлення учнів із правовими поняттями, із можливими правопорушеннями серед дітей. Вчити оцінювати приклади позитивного й негативного ставлення до старших і молодших. Виховувати правдивість, бажання дотримувати правил співжиття в суспільстві.

Хід уроку:

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

Термінологічний диктант

  1. Основний Закон нашої держави…           (Конституція)
  2. Дата прийняття Конституції України…  (28 червня 1996 року)
  3. Стаття про статус української мови…     Стаття 10) 
  4. Стаття Конституції                                     (Стаття 20)

про Державні символи України…

  1. Поет, автор Гімну України…                     (Павло Чубинський)
  2. Композитор, автор Гімну України…        (Михайло Вербицький)
  3. Основний обов’язок школяра…                (Старанне навчання)
  4. Річка, символ України…                            (Дніпро)
  5. Козацький острів на Запоріжжі…             (Хортиця)
  6.  Назва Державного Герба України…        (Тризуб)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правопорушення серед дітей.

ІV. СПРИЙНЯТТЯ І УСВІДОМЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Повідомлення вчителя

— Життя змусило людей установити безліч різних правил, які керують

стосунками між людьми. Ми зустрічаємось із ними на кожному кроці.

Ти заходиш до школи, і перед тобою на стіні — правила поведінки учнів.

Сідаєш у трамвай чи тролейбус — перед тобою правила користування

міським транспортом, коротше — правила для пасажирів.

Заходиш у кінотеатр і тут свої правила, яких повинні дотримувати глядачі.

Дуже суворі правила дорожнього руху.

Але існують правила, обов’язкові для всіх громадян країни, ким би вони не

були — дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні, пішоходи чи пасажири. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, правила, за якими живе держава, обов’язки кожного громадянина та його права. Ці правила затверджує найвища влада у країні, а в нашій країні — Верховна Рада України. Називаються такі правила державними законами.

Закон — обов’язкове для всіх правило. Ухвалюється і захищається дер-

жавою. Головний закон держави — Конституція.

Провина — вина; проступок — порушення правил поводження; злочин

проступок, що карається законом.

Злочин — суспільно-небезпечна дія з порушенням установлених правил

і норм поведінки, яка заподіює людям зло.

Правопорушення — це антигромадський учинок, який завдає шкоди суспільству та іншим людям.

2. Робота за підручником (с. 108–115)

Учні читають вірш Надії Красоткіної «Як чесним бути?» та виконують за-

вдання на с. 109.

Потім читають оповідання В. О. Сухомлинського «Хлопці розважаються»

та виконують завдання на с. 110.

— Поміркуйте, кого та чому один з героїв називає дикунами? Чи погоджу-

ється із ним автор?

— А ви? Чи повинні хлопці відповідати за свій учинок?

Учні читають оповідання «Соромно» та виконують завдання на с. 111.

Робота в парах

Учні читають оповідання «Бомжик-перевертень» та виконують завдання

на с. 115.

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Правопорушення, скоєні казковими персонажами або проти

казкових персонажів»

  1. Які порушення відбувалися у казці «Снігова королева» і хто є поруш-
  2. ником? (Викрадення хлопчика. Снігова королева)
  3. У яких казках було скоєно подібні злочини? («Івасик-Телесик», «Гуси-
  4. лебеді», «Дюймовочка»)
  5. У якій казці було порушено право на захист від насилля, на відпочинок та дозвілля? («Попелюшка»)
  6. Яке правопорушення скоїв Колобок? (Утік з дому)
  7. Що порушила Машенька у казці «Три ведмеді»? (Право власності)
  8. Хто є шахраями у казці «Буратіно»? (Кіт Базиліо, лисиця Аліса)
  9. Яке право порушив вовк у казці «Вовк і семеро козенят»? (Право на
  10. життя)
  11. Герой якої казки не мав змоги вільно висловлювати свої думки та погляди? («Цибуліно»)

— Чи потрібно на вашу думку, карати правопорушника? Обґрунтуйте свої

міркування.

2. Робота в зошиті на с. 30.

3. Гра «П’ять речень» Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

— Які знання ви отримали на уроці?

— Які правопорушення найчастіше бувають у нашій школі?

— Чому деякі люди стають на шлях правопорушень?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 108–115) – повторити визначення.

Категорія: Я у світі | Додав: Lightning
Переглядів: 1775 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 kohutkaterina • 17:04, 04.03.2018
скачати можна?
avatar