П`ятниця, 29.03.2024, 09:39
Вітаю Вас, Гість
Головна » Методична скарбничка » Я у світі » Я у світі

Символіка. Що це таке?
14.02.2016, 14:38

Урок 18

Я у світі

Тема: Символіка. Що це таке?

Мета:

поглибити знання учнів про символи. Ознайомити із різноманітністю символіки у нашому житті. Поширити і збагатити знання учнів про народні символи України. Виховувати повагу до символіки Батьківщини.

Обладнання: презентації «Я – українець», «Символіка»

Хід уроку:

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Вправа «Мікрофон»

— Як ви розумієте зміст поняття символ? Наведіть приклади.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про те, що може бути символом.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення вчителя (з мультимедійним супроводом)

— Ще в давні часи люди використовували символічні знаки. Ними для

відрізнення роду чи окремих знатних родин могли бути зображення хреста,

різних геометричних фігур, зброї, рослини, звірів, птахів. Згодом символічні

знаки почали символізувати цілі держави.

Символ — це знак, умовне позначення певного предмета, явища.

2. Мультимедійна вікторина «Я – українець»

Символами можуть бути природні об’єкти — ріки, гори, озера, острови і т. ін.; символами можуть бути архітектурні споруди; предмети, пов’язані з історією та традиціями того чи іншого краю; символами можуть стати видатні люди країни.

У кожного народу є свої улюблені речі, дерева, рослини. Верба, калина,

барвінок — невіддільні атрибути українського народу. Верба — символ краси, неперервності життя, вона дуже живуча. З давніх-давен вербу в Україні вважали святим деревом. Калина — душа українського народу. Оскільки ягоди калини червоні, то й стали символом крові та невмирущості роду. Ось тому на весільних дівочих і навіть парубочих сорочках, на рушниках вишивали кетяги калини.

2. Робота за підручником (с. 91–93)

Учні читають статтю «Символіка. Що це таке?».

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Де ми можемо зустріти символи в повсякденному житті?

— Які стародавні символи використовували люди?

— Що може бути символом?

— Які символи інших країн ви знаєте?

Робота в парах

Учні виконують завдання на с. 92.

Робота в групах

Учні читають статтю «Знаймо й шануймо символи свого краю!» та вико-

нують завдання на с. 93.

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в зошиті на с. 23-24

а) утворити народні порівняння;

б) Намалювати та описати народний символ.

в) З’єднати назви країн та їх символів.

2. Термінологічний диктант

1. Київський князь, що заснував першу бібліотеку. (Ярослав Мудрий)

2. Композитор, автор Гімну України. (Вербицький)

3. Урочиста пісня держави. (Гімн)

4. Великий український поет. (Шевченко)

5. Державний символ, двоколірне полотнище. (Прапор)

6. Поет, автор Гімну України. (Чубинський)

7. Вишитий предмет — символ спільного шляху і долі молодят. (Рушник)

8. Сплетені українські квіти — символ дівоцтва. (Вінок)

9. Місто — столиця України. (Київ)

10. Ріка — символ України. (Дніпро)

11. Острів, символ українського козацтва. (Хортиця)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що таке символіка?

Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

— Що може бути символами?

— Які українські символи найбільше запам’ятали?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 91–93), зошит с. 24 – заповнити таблицю.

 

Категорія: Я у світі | Додав: Lightning
Переглядів: 3118 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 olegkashpur • 01:37, 30.01.2018
Чудово!
avatar