Субота, 04.05.2024, 17:22
Вітаю Вас, Гість
Головна » Методична скарбничка » Математика » Математика 1 клас

Число та цифра 9
13.11.2016, 10:02

Тема:

Число і цифра 9. Порівняння чисел у межах 9. Допов­нення рівностей. Вимірювання довжин відрізків. Напи­сання цифри 9 (с. 35, зошит с. 27).

Мета:

Ознайомити з утворенням числа дев'ять, цифрою 9. Навчити писати цифру 9. Вправляти в порівнянні чисел, вимірюванні довжини відрізків, складанні виразів на додавання. Розвивати увагу. Виховува­ти бажання вчитися, інтерес до знань. Переконувати учнів, що знання потрібні для успішного майбутнього країни та кожної людини.

Обладнання:

Цифри від 1 до 9, знаки нерівностей, набірне полотно, презентація «Як козаки математику вивчали», фізкультхвилинка «Ялиночка»

Хід уроку:

І. Організаційний момент

Діти. Ми – потомки славних козаків-запорожців. Це були сміливі та відважні люди, які боронили свою Батьківщину. Вони були хорошими воїнами. А ще вони були мудрими та життєрадісними людьми. Давайте допоможемо їм вивчити математику. А допоможуть нам сьогодні наші добрі знайомі – козаки Тур, Грай та Око.

ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Повторення назв днів тижня(Слайд 2)

  • Козаки почали вивчати математику у перший день тижня. Коли?
  • Останній день тижня – вихідний. Який?
  • Назвіть 4 день тижня.
  • Який день тижня іде після понеділка?
  • Який день тижня передує неділі?
  • Який день тижня між вівторком та четвергом?
  • Назвіть п’ятий день тижня.

2. Кількісна лічба предметів (Слайд 3)

  • Скільки всього предметів?
  • Назвіть перший, третій, восьмий предмети.
  • Назвіть предмети ліворуч від Грая.
  • Назвіть предмети праворуч від Грая.
  • Назвіть предмет між колесом та діжкою.

3. Порівняння чисел в межах 8. (Слайд 4)

Козак Око – влучний стрілець. Порівняйте числа разом з ним.

4. Повторення складу числа 7. (Слайд 5)

Козак Тур – добрий будівельник, але погано знає, з яких чисел складається число 7. Допоможіть йому, відкривши числа у віконечках.

5. Робота з геометричним матеріалом (Слайд 6)

  • Скільки на малюнку чотирикутників? (4)
  • Скільки прямокутників? (3)
  • Скільки кругів?
  • Скільки трикутників?
  • Яких фігур найменше?
  • Скільки всіх многокутників?

6. Складання виразів на додавання за малюнками (Слайд 7)

  • Складіть за малюнками вирази на додавання.

7. Вставити пропущені числа (Слайд 8)

  • Назвати числа, що пропущені у виразах.

IIІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА-РУХАНКА «Ялиночка»

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми вивчимо наступне число 9, навчимося писати цифру 9.

V. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Виконання завдання 1 (Слайд 9)

Наречені козаків низали собі намисто. Поясніть, як утворили число 9.

  1. На що схоже число 9? (Слайд 10)
  • Розмістити число 9 у числовому ряді.
  • Назвіть сусідів числа 9.
  • Яке число передує 9?
  • Яке число слідує за числом 9?
  1. Виконання вправи 2 на с. 35. (На набірному полотні перше – хлопчики, друге – дівчатка).
  2. Робота в зошиті на с. 27. (Слайд 11)
  1. Письмо цифри 9. (завдання 2, 6)
  2. Порівняння відрізків (Слайд 12) Завдання 4 на с. 27.

VІ. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  1. Зошит с. 27, завдання 1, 3.
  2. Підручник, с. 35, завдання 3.

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Як утворюється число дев'ять?
  • На що схожа цифра 9? Чим вона відрізняється від цифри 6?

 

Категорія: Математика 1 клас | Додав: Lightning
Переглядів: 518 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar