Субота, 15.08.2020, 07:34
Вітаю Вас, Гість
Головна » Методична скарбничка » Природознавство » Природознавство 3 клас

Розмноження тварин
20.01.2019, 09:57

Розмноження груп тварин

Розмноження комах

Метелики відкладають яйця на зворотній стороні листочків рослин. Через деякий час з яєць вилуплюється зелена гусінь. Спочатку гусінь з’їдає оболонку свого яйця, після цього починає об’їдати листки дерев. Коли настає час перетворюватись, гусінь переповзає у затишне місце. Там вона прикріплюється до листочка на гілці рослини й висить униз головою. Там гусінь і перетворюється на лялечку: зі свого рота випускає тоненьку ниточку, яку намотує на своє тіло. У такому вигляді лялечки перезимовують. Навесні зі свого старого будиночка – лялечки, який уже не потрібен, виповзає метелик. Він обсушує крильця і вилітає у нове життя.

Розмноження риб

Навесні у водоймах риби відкладають ікру. З ікринок з’являються мальки, схожі на дорослих риб. Мальків буває багато, але дорослими стає тільки частина з них.

Розмноження земноводних

Навесні в річці, озері, ставку серед водоростей жаби відкладають ікру. Через 9 - 10 днів з ікринок з’являються пуголовки. Поступово в пуголовків виростають ноги, відпадають хвости. Вони перетворюються на маленьких жабок. Жабенята швидко ростуть і стають дорослими жабами.

Розмноження плазунів

Черепахи, ящірки, змії, крокодили риють ямки в сухому грунті на берегах річок, морів, на узліссі. У них вони відкладають яйця і засипають їх. Через деякий час з них вилуплюються і вибираються на поверхню маленькі черепашки, ящірки, змії, крокодильчики. З яєць вилуплюється багато малюків, але виживає їх мало, бо вони часто стають поживою для хижаків.

Розмноження птахів

Відклавши яйця, птахи насиджують їх, зігріваючи своїм теплом. Із яєць вилуплюються пташенята. Влітку у пташенят виростає пір’я. Поки пташенята не навчаться літати, батьки – птахи годують їх і оберігають від хижаків.

Розмноження звірів

У звірів малята народжуються сліпими і безпорадними. Всі звірі вигодовують своїх малят молоком. Вони піклуються про своїх малят, захищають від ворогів, вчать добувати корм.

Хвилинка-цікавинка

Деякі тварини розмножуються незвичним способом, наприклад.

- гадюка (яйцеживородна)

- жаба-повитуха (самець носить ікру, намотавши на задні лапи);

- риба-коник (самець виношує ікру в череві)

- качкодзьоб – ссавець, що несе яйця.

Дивовижні мами тваринного царства

http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/divovizhni-mami-tvarinnogo-tsarstva

Категорія: Природознавство 3 клас | Додав: 19atevs71
Переглядів: 194 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar